Zyxel okula dönüş hazırlıklarında hem ebeveynlerin hem de öğrencilerin yanında

Okulların açılmasıyla birlikte öğrencilerin evde ders çalışmaktan sosyalleşmeye kadar farklı amaçlarla internet kullanımı artarken, evden …

Zyxel okula dönüş hazırlıklarında hem ebeveynlerin hem de öğrencilerin yanında
Yayınlama: 25.08.2022
2
A+
A-

Okulların açılmasıyla birlikte öğrencilerin evde ders çalışmaktan sosyalleşmeye kadar farklı amaçlarla internet kullanımı artarken, evden çalışan aile bireyleri ile evdeki bağlantı trafiği de sinyal sorunlarını beraberinde getiriyor. Daha geniş kapsama alanı ve yüksek güvenlik özelliklerine sahip modemlerden kablosuz menzil genişleticilere kadar, Zyxel sunduğu yenilikçi ağ teknolojileri ile okula dönüş hazırlığı yapan öğrencilerin ve ebeveynlerin yanında olmaya devam ediyor.

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasına sayılı günler kaldı. Yaz tatili yavaş yavaş sona ererken, öğrenci ve velileri tatlı bir telaş almayı başlamış durumda. Okula dönüş için hazırlıklar tüm hızıyla sürerken, öğrencilerin en büyük yardımcısı olan hızlı ve stabil bir internet erişimi için veliler arayışlarına başlamış durumdalar. Bununla birlikte yaygın bir şekilde devam eden hibrit çalışma nedeniyle birçok ailede ebeveynlerin uzaktan çalışmaya devam etmesi evde daha güçlü bir internet bağlantısını gerekli kılıyor. Evlerdeki güçlü ve kaliteli bağlantı ihtiyacını son teknoloji ürün ve çözümleriyle karşılayan Zyxel, yenilikçi teknolojileri ile öğrencilerin ve ebeveynlerin yanında olmaya devam ediyor.

Multy M1 ile evlerdeki WiFi sorunlarını ortadan kaldırıyor

Evlerimizin her odasından yüksek kalitede internet erişimi artık herkesin ortak beklentisi hâline geldi. Okul döneminde öğrenciler evde ders çalışırken ya da sosyalleşirken evde uzaktan çalışan bir ebeveyn olması sıklıkla zayıf bağlantı sorununu beraberinde getiriyor. Özellikle evin arka odalarında internetin erişemediği yerlerde yaşanan bağlantı kopması, aile bireylerinin ortak problemi oluyor. Çok sık karşılaşılan bu soruna çözüm olarak tercih edilen kablosuz ağ genişleticiler oldukça talep görüyor.

Zyxel’in her ölçekteki evin tamamını kapsama alanına alma kapasitesine sahip, WiFi Mesh teknolojisini kullanan cihazı Multy M1 ister büyük ister küçük olsun, tüm evde daha iyi bağlantılar için kablosuz kapsama alanı sağlıyor. Zyxel Multy M1’in 370 metrekareye kadar büyüklükteki evin tamamını gigabit WiFi ile örtme yeteneği sayesinde kullanıcılar, yönlendiriciler arasında geçiş yapmak zorunda kalmadan, evin her köşesinde güvenli kapsama alanı konforunu yaşayabiliyor. Daha hızlı ve verimli bağlantılar sunmak için tasarlanmış en son WiFi 6 teknolojisiyle donatılmış olan, Multy 1 Mesh, tek bir kablosuz ağ adı ve parolası oluşturarak, başka bir ağa yeniden bağlanmaya gerek kalmadan kullanıcılar evlerinde özgürce gezinme, çalışma ve oyun oynama imkanına da bu cihaz sayesinde kavuşuyor.

Gelişmiş güvenlik duvarı özellikleri ile Zyxel VMG3625-T50B modem

Güçlü bağlantı kadar güvenli bağlantı da ev kullanıcıları için son derece önemli. Zyxel’in ağ bağlantı ürünleri internet bağlantınızın potansiyelinden en yüksek şekilde faydalanmanızı sağlarken, güvenlik ve gizlilik konusunda da var olan en yüksek standartları sunuyor. VPN serisi ürünler ile veri trafiğinizi şifreleyerek güvenli bir bağlantı üzerinden özel günlerde online kanallar ile yapılan alışverişinizi güvenle gerçekleştirebiliyorsunuz. Gelişmiş güvenlik duvarı özellikleri ile öne çıkan çözümler sayesinde siber tehditler yüzünden online alışverişleriniz kabusa dönüşmüyor. Zyxel’in geniş ürün seçenekleri arasında Zyxel VMG3625-T50B üstün güvenlik özellikleri ile öne çıkıyor. Zahmetli kabloları hafifleten Zyxel VMG3625-T50B modem, daha iyi koruma için gelişmiş güvenlik duvarı özellikleri ile dikkat çekiyor. Kullanıcı odaklı tasarımı ile güçlü ve pratik işlevler sunarken her müşterinin kendi stilinden bir parça bulabilmesine izin veriyor.

WRE2206 Menzil Genişletici ile yüzde 30’a varan oranda daha iyi Wi-Fi kapsama alanı

Zyxel’in, güçlendirilmiş dahili antenleri ile yüzde 30’a varan oranda daha iyi Wi-Fi kapsama alanı sunan menzil genişleticisi WRE2206 Range Extender, tüm aile bireylerinin online olduğu saatlerde özellikle evin arka odalarında internetin erişemediği yerlerde yaşanan kopmalara çözüm olarak geliyor. Üzerinde yer alan WPS düğmesi ile tek tıklamada basitçe kurulabilen cihaz, 300 Mbps’a kadar veri alma ve gönderme hızlarını destekliyor. Daha iyi performans için veri akışını akıllı bir şekilde önceliklendiren WiFi Multimedia (WMM) teknolojisi sayesinde internet üzerinden yapılan IP telefon görüşmeleri parazitsiz ve kesintisiz olması için en yüksek önceliklendirmeye sahip genişleticinin HD video uygulamalarının yüksek önceliği ile ise HD yayınlar en yüksek kalitede rahatlıkla izlenebiliyor. Bu özellik hem ebeveynlerin iş hem de öğrencilerin dersleri ile ilgili videoları en kaliteli şekilde izlemesi mümkün hale geliyor.

Zyxel WAP3205 access point ile ortam gözetmeksizin hızlı geniş bant keyfi

Zyxel’in kablosuz Access Point’i WAP3205’in v3 versiyonu ile iletişim altyapısını bir üst seviyeye taşıyor.  Kullanıcılara kablosuz erişimde mükemmel bir deneyim yaşatan cihaz, 802.11n uyumluluğu ile 300 Mbps’ye kadar veri transfer hızı sunarak hem öğrencilerin derslerinde hem de evden çalışanların işlerinde hayatına kolaylık katıyor. Şık ve hafif tasarımıyla öne çıkan ürün, doğa dostu güç tasarruf moduna ve kolay kablosuz kurulum için de WPS tuşuna sahip. Access Point (Repeater, Bridge), Wireless Client, Universal Repeater gibi çalışma modlarını destekleyen ve kablosuz ev ve ofis ortamında çok amaçlı kullanılan ürün, kablosuz ağların vazgeçilmezlerinden olmaya aday.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.