BitMEX, listelediği yeni ürünüyle ETHPoW’a yatırım yapma imkanı sunuyor

Global kripto para borsası BitMEX, kullanıcılarına listesine yeni eklediği ETHPOWZ22 sözleşmesi ile ETHPoW’a (Ethereum Proof of Work) yatırım …

BitMEX, listelediği yeni ürünüyle ETHPoW’a yatırım yapma imkanı sunuyor
Yayınlama: 23.08.2022
2
A+
A-

Global kripto para borsası BitMEX, kullanıcılarına listesine yeni eklediği ETHPOWZ22 sözleşmesi ile ETHPoW’a (Ethereum Proof of Work) yatırım yapma imkanı sunuyor. Borsa, Tether (USDT ERC-20) marjlı sözleşmeyle birlikte kullanıcıların 2 kata kadar kaldıraç kullanarak ETHPOW’a yatırım yapmalarına olanak tanıyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından BitMEX, listelediği varlıklara bir yenisini daha ekledi. Borsa, yeni doğrusal vadeli sözleşmeler ETHPOWZ22 ile yatırımcılarına ETHPoW’a yatırım yapma imkanı sunuyor. Listelediği varlık sayısını her geçen gün zenginleştiren BitMEX, araştırma faaliyetlerine son hız devam ediyor. BitMEX Araştırma Ekibi, bir süredir ETHPoW ile sonuçlanabilecek bir çatallanma olasılığını araştırıyordu. Çalışmaların sonucunda ETHPOWZ22 sözleşmesi ortaya çıktı.

BitMEX’in listelemeye başladığı ETHPOWZ22, USDT (ERC-20) ile teminatlandırılmış doğrusal bir vadeli işlem sözleşmesi. ETHPOWZ22, normal bir vadeli işlem sözleşmesine benzer şekilde çalışıyor. Ancak sözleşme birtakım farklılıklar da barındırıyor. Bu farklılıkların başında ise fiyat yöntemi geliyor. ETHPOWZ22’de son fiyat yöntemi uygulanıyor. BitMEX, ETHPoW’un henüz gözlemlenebilir bir fiyatı olmadığı için son fiyat yöntemini kullanmayı tercih ediyor. Öte yandan, sektörü manipülasyonlardan korumak için, sözleşmenin fiyat limitleri her saat başı belirleniyor. Ayrıca limitler, aşağı ve yukarı yönlü +/- 20 olarak ayarlanıyor. Trader’lar, limit arttırma fiyatının üzerinde veya altında teklif veremiyor.

ETH Proof of Work Coin’in spot fiyatını temsil eden sağlam bir endeks üretmek mümkün olduğunda BitMEX BETHPOWT endeksi oluşturacak. Sonrasında, fiyatlama yöntemi adil fiyat olarak değiştirilecek. Böyle bir Endeks oluşturulana kadar BETHPOWT değeri 0 olarak ayarlanacaktır. Eğer vade tarihine kadar herhangi bir endeks oluşturulmamışsa uzlaşma değeri 0 olacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.