Yeni Üniversitelilerden Çankaya’ya Teşekkür

Çankaya Belediyesinin 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde Çankaya Akademi olarak başladığı YKS sınavlarına hazırlık kursları ile istedikleri …

Yeni Üniversitelilerden Çankaya’ya Teşekkür
Yayınlama: 27.08.2022
3
A+
A-

Çankaya Belediyesinin 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde Çankaya Akademi olarak başladığı YKS sınavlarına hazırlık kursları ile istedikleri bölümlere yerleşen öğrenciler, ücretsiz kurs imkanı ve psikolojik rehberlik desteğinden dolayı Çankaya Belediyesine teşekkür ettiler.

Çankaya Belediyesinin 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde Çankaya Akademi olarak başladığı LGS ve YKS sınavlarına hazırlık kursları meyvelerini verdi. YKS sınavlarına hazırlık kursları ile istedikleri bölümlere yerleşen öğrenciler, ücretsiz kurs imkanı ve psikolojik rehberlik desteğinden dolayı Çankaya Belediyesine teşekkür ettiler. Geride bıraktığımız dönemde ücretsiz kurslardan yararlanan, Zeynep Köksoy Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Psikoloji Bölümünde, Bahar Orhan Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, Ege Yılmaz Bahçeşehir Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde bu yıl üniversiteye başlayacak.

Zeynep Köksoy (Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Psikoloji Bölümü): Buraya bir öğretmenimin reklamı görmesi sayesinde başvurdum. Evdeyken çok düzenli çalışamıyordum ama buradayken daha düzenli çalışma imkanım oldu. Verilen eğitim ve ek kaynaklar ile çok güzel destek aldık. Buranın desteğiyle Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Psikoloji bölümünü kazandım.

Bize burada derslerin yanı sıra çay su ikramları da verildi. Kütüphanemiz de tüm gün açıktı ve oradan da yararlanabildik. Daha sonra buraya gelecek üniversite adayları için de çok faydalı olacağına inanıyorum. Çankaya Belediyesine bize bu imkanı sundukları için teşekkür ederim.

Bahar Orhan (Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi): Çankaya Belediyesi kurslarının hem eğitim konusunda hem de psikolojik danışmanlık olarak çok faydasını gördüm.

Ayrıca hem verilen eğitimlerin hem de dağıttıkları kitapların tamamen ücretsiz olması ailelerimizin maddi bir külfete girmemesi açısından da çok iyi oluyor.Önümüzdeki dönemde Çankaya Belediyesi’nin eğitimlerinden 4 bin öğrencinin yararlanacağını duydum, onlara da çok yararlı olacağına inanıyorum.

Ege Yılmaz (Bahçeşehir Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi): Çankaya Akademi bana gerek akademik gerekse psikolojik destek anlamında çok büyük yardım sağladı. Ailelerimizin ekonomik olarak zorluk çektiği bu dönemde verilen eğitimlerin ücretsiz olması da çok büyük bir destek. Önümüzdeki senelerde üniversiteye hazırlanan tüm arkadaşlara Çankaya Akademi’yi tavsiye ederim çünkü çok faydasını göreceklerinden eminim. Çankaya Belediyesine öğrencilere verdiği eğitim desteğinden dolayı teşekkür ederim.

4 BİN ÖĞRENCİYE EĞİTİM DESTEĞİ VERİLECEK

Yeni eğitim öğretim döneminde LGS ve YKS sınavlarına hazırlanacak 4 bin öğrenciye eğitim desteği verecek. Geçtiğimiz Çankaya Akademi olarak yıl başladığı eğitim desteği programı kapasitesini bu yıl 8 kat arttıran Çankaya Belediyesinin Destek Eğitim Merkezlerinde, yeni dönem ön kayıtları 10 Eylül’e kadar sürecek. Merkezlerde eğitim desteği ücretsiz verilecek. 6-7-8. sınıflar için LGS hazırlık kurslarında Fen Bilimleri, Matematik, Türkçe ve Sosyal Bilimler dersleri, 10-11-12. sınıflar ve mezunlar için YKS hazırlık kurslarında ise Türkçe, Edebiyat, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya ve Felsefe dersleri verilecek.

Çankaya Belediyesinin Destek Eğitim Merkezlerinden yararlanmak isteyen öğrenciler ayrıntılara https://www.cankaya.bel.tr/project/12846/Cankaya-Belediyesinden-4000-Ogrenciye-Egitim-Destegi/ linkinden ulaşabiliyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.