TÜBİTAK’tan Ege Teknopark’ın 10 projesinden 7’sine destek

Ege Teknopark genç araştırmacıları desteklemeyi sürdürüyor *Ege Teknopark’ın 10 projeden 7’si TÜBİTAK’tan desteklenmeye uygun görüldü. Türkiye …

TÜBİTAK’tan Ege Teknopark’ın 10 projesinden 7’sine destek
Yayınlama: 29.08.2022
6
A+
A-

Ege Teknopark genç araştırmacıları desteklemeyi sürdürüyor

*Ege Teknopark’ın 10 projeden 7’si TÜBİTAK’tan desteklenmeye uygun görüldü. Türkiye geneli başarı oranı yüzde 41 olurken, Ege Üniversitesinin başarısı yüzde 70 olarak gerçekleşti.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bireysel Genç Girişim (BİGG) 2022 Yılı 1. Çağrısının sonuçları belli oldu. Ege Üniversitesi Ege Teknopark’ın yürütücülüğünü yaptığı projeler

TÜBİTAK’tan desteklenmeye devam diyor. Ege Teknopark’ın yürütücülüğünde TÜBİTAK’a sunulan 10 projeden 7’si desteklenmeye uygun görüldü. Türkiye’de TÜBİTAK’a sunulan 320 projenin 133 tanesi desteklenmeye hak kazandı. Türkiye geneli başarı oranı yüzde 41 olurken, Ege Üniversitesinin başarısı yüzde 70 olarak gerçekleşti.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Üniversitemizin akademik potansiyelini, bilgi ve birikimini sanayi ile buluşturmaya, ticarileştirmeye ve yüksek teknoloji odaklı iş fikirlerinin peşinden giden genç girişimcilerle paylaşmaya devam ediyoruz. EGE TEKNOPARK ve EBİLTEM TTO girişimcilik ekibi TÜBİTAK BİGG sürecinde yoğun bir şekilde çalışarak önemli bir başarıya daha imza attı. Üniversitemizin TÜBİTAK BİGG kapsamında sunduğu 10 projeden 7’si desteklenmeye uygun görüldü. Türkiye geneli başarı oranı yüzde 41 olurken, üniversitemizin başarısı yüzde 70 olarak gerçekleşti. Üniversitemizde oluşturduğunuz bilim üretme ekosisteminin başarılarla adından söz ettirmesinden ve bu başarıların somut verilere yansımasından duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim. Literatüre ve bilim dünyasına son dönemde pek çok alanda kazandırdığı nitelikli çalışmalar ve projeler sonucunda Araştırma Üniversitesi etiketi alan üniversitemizin genç araştırmacılara yönelik verdiği mentörlük desteği artarak devam ediyor. Çok önemli bulduğum bu başarıya imza atılmasına katkı veren başta Teknopark Genel Müdürümüz Prof. Dr. Emre İlker hocamız olmak üzere ekosistemimizin tüm paydaşlarına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Bugüne kadar genç girişimcilerin ve araştırmacıların her zaman yanlarında olduklarını, bundan sonrada aynı azim ve bilinçle hareket edeceklerini ifade eden Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Emre İlker ise “Bu tür başarılar hem bizlerin hem de girişimcilerimizin motivasyonlarını artıyor. Teknoparkımız yaşam bilimleri alanı başta olmak üzere farklı alanlarda yüksek katma değerli ürünlerin üretilmesine yönelik Ar-Ge ve proje çalışmalarına öncelik vermeye devam edecek. Genç girişimcilerin her zaman yanlarında yer aldık, almaya devam ediyoruz. Her daim bizleri yüreklendirerek her türlü desteği veren Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak hocamıza teşekkürlerimi arz ediyorum. Destek alan girişimcilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.