Sezonun En Çok Alkış Alan Oyunlarından “Rüstemoğlu Cemal’in Tuhaf Hikayesi” Açık Hava Yaz Oyunları’nda

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları her yaştan seyircisini Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi Açık Hava Yaz Oyunları’nda …

Sezonun En Çok Alkış Alan Oyunlarından “Rüstemoğlu Cemal’in Tuhaf Hikayesi” Açık Hava Yaz Oyunları’nda
Yayınlama: 23.08.2022
9
A+
A-

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları her yaştan seyircisini Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi Açık Hava Yaz Oyunları’nda buluşturmaya devam ediyor. Şehir Tiyatroları, tiyatro tutkunlarının karşısına tiyatro sezonunun en çok alkış alan oyunlarından Rüstemoğlu Cemal’in Tuhaf Hikâyesi ile çıkıyor.

Cengiz Toraman’ın yazıp yönettiği Rüstemoğlu Cemal’in Tuhaf Hikâyesi; 28 Ağustos Pazar günü 21.00’de sahneleniyor.

Rüstemoğlu Cemal’in Hikâyesi Neden Tuhaf?

Levent Üzümcü, Cemal’in hikâyesinin neden tuhaf olduğunu bize şöyle anlatıyor:

“Tuhaf bir hikâye bu… Rüstem’in ve oğlu Cemal’in yaşadıkları, gerçekten tuhaf şeyler. Çocukluğundan beri Aşil olmak isteyen ve Hektor’unu arayan biri var. Ama fark ediyor ki, hikâyenin sonunda… Başka bir insan olmak isterken başka bir insana dönüşüyor. Oyundaki karakterlerin hepsi çok önemli… Onların sıcaklıkları, birliktelikleri bütün oyunda bana her zaman çok sıradan ama çok tuhaf geldi. Neler geliyor başlarına. Gemiyi patlatıyor, Teşkilat-ı Mahsusa’ya giriyor. Burada Cemal’in Çanakkale’ye asker olarak gönüllü gittiğini görüyoruz. Bunlar tuhaflık zincirinin bir parçası…”

Oyunun biletleri, gişelerden, https://sehirtiyatrolari.ibb.istanbul/ adresi ve İBB Şehir Tiyatroları mobil uygulamasından temin edilebilir.

İyi seyirler…

RÜSTEMOĞLU CEMAL’İN TUHAF HİKÂYESİ

Osmanlı İmparatorluğu’nun son demlerinde, Girit’teki yurtlarından sürgün edilen bir ailenin İstanbul’a Çanakkale’ye ve nihayet Ayvalık’a uzanan maceralı yolculuğu. Rüstem’in, Cemal’in ve hayatlarındaki diğer insanların kimi zaman gülünç kimi zaman hüzünlü ama sımsıcak hikâyeleri.

Oyunda Esen Koçer, Levent Üzümcü rol alıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.