Diyarbakır Lice’de altyapı yatırımları sürüyor

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü ile İLBANK’ın ortaklaşa yürüttüğü “Lice İçme Suyu ve Kanalizasyon Projesi”nde …

Diyarbakır Lice’de altyapı yatırımları sürüyor
Yayınlama: 24.08.2022
0
A+
A-

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü ile İLBANK’ın ortaklaşa yürüttüğü “Lice İçme Suyu ve Kanalizasyon Projesi”nde çalışmalar devam ediyor.

Express Haber / DİYARBAKIR (İGFA) – Diyarbakır ilçelerinde içmesuyu ve kanalizasyon çalışmalarına sürdüren DİSKİ, Lice ilçesinde uzun yıllardır devam eden sorunu çözüme kavuşturuyor.

Lice’nin 2050’ye kadar içme suyu ve kanalizasyon sorununu ortadan kaldıracak olan projede DİSKİ, çalışmalar kapsamında 33 kilometre kanalizasyon, 47 kilometre içme suyu hattını döşedi. Çalışmalarda oluşan tozlar ve yerde kalan kumlar, ekipler tarafından yapılan özenli çalışmayla temizlendi.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi ile İLBANK Bölge Müdürü Süleyman Halit Bayrak çalışmaları inceleyerek teknik ekipten bilgi aldı.

Her noktada altyapıdan üst yapıya birçok çalışma yürüttüklerini vurgulayan Tutşi, Diyarbakır’ın altyapı bakımından belirli bir standarda kavuştuğunu, ilçelerde de çalışmaların titizlikle sürdürüldüğünü kaydetti.

Lice’de DİSKİ VE İLBANK tarafından ortaklaşa devam eden projeyle kanalizasyon, içme suyu şebekesi yaptıklarını belirten Tutşi, “Projeyle hem çevre kirliliğini önleyeceğiz hem de tatlı su kaynaklarını korumuş olacağız. Çalışmalarımızı kısa sürede bitirerek hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Şehrimizin her bir noktasında DİSKİ olarak üzerimize düşen tüm sorumluluklarımızı yerine getirmek için gayret ediyoruz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.