Milliyet Mimarlık Dergisi Sektöre Dair Güncel Bir Seçki Sunuyor

Milliyet Mimarlık dergisi her ay tasarım, yapı sektörü ve mimari alanında yaptığı analizlerle zengin içerikler geliştirmeyi sürdürüyor. Derginin …

Milliyet Mimarlık Dergisi Sektöre Dair Güncel Bir Seçki Sunuyor
Yayınlama: 28.08.2022
1
A+
A-

Milliyet Mimarlık dergisi her ay tasarım, yapı sektörü ve mimari alanında yaptığı analizlerle zengin içerikler geliştirmeyi sürdürüyor. Derginin yirminci sayısı; Türkiye ve dünyada yaşanan teknolojik gelişmelerden, tarihi yapılara, ilhamını kültürel dokulardan alan tasarımlardan farklı mimari pratiklere geniş bir yelpaze sunuyor.

Milliyet Gazetesi ve YAPI Dergisi iş birliğiyle hazırlanan Milliyet Mimarlık dergisi; 28 Ağustos Pazar günü Milliyet Gazetesi ile birlikte ücretsiz olarak mimarlar, iç mimarlar, yapı sektörü profesyonelleri, akademisyenler ve öğrenciler ile buluşarak önemli bir kaynak olmaya devam ediyor.

Ağustos sayısının kapağında Alper Derinboğaz tarafından Çeşme’nin Paşalimanı Koyu’nda, ilham verici bir panoramaya karşı tasarlanan Topos Evi projesi okuyucularla buluşuyor. Bölgede doğal olarak iklimlendirilen ilk yapı olma özelliği taşıyan Topos Evi’nde enerji kullanmadan binayı iklimlendirmek amacıyla çatıda menfezleri bulunan bir havalandırma bacası yer alıyor. Yapının ekoloji ve yer ile kurduğu ilişkiler üzerinden kurgulanması farklı bir merak unsuru yaratıyor.

Dosya sayfalarında afetlerin ve krizlerin ardından insani sosyal sorumluluk üstlenen, afet yardımı girişimleri başlatan, sarsılmaz iradeleri ile acil durumların üstesinden gelme çabalarında kolektifleri ve toplulukları birleştirme misyonu edinen ve topluluklar için açık kaynaklı çözümler üreten dünya mimarlarının örnek niteliğindeki kentsel ve mimari üretimleri mercek altına alıyor.

Fransa’nın Béziers kentinde ön plana çıkan Domaine de Bayssan Tiyatrosu, Ağustos sayısında okurların karşısına çıkıyor. K Architectures Sigwalt Herman tarafından tasarlanan yapı tarihi sirk ruhunu koruyor. Geçmişten esinlenen bir diğer yapı, Galataport Kruvaziyer Yolcu Gemisi Terminali. Tasarımında Roma ve Bizans dönemlerinde su deposu olarak inşa edilmiş antik sarnıçlardan, bölgenin kültürel yapısından ilham alıyor.

28 Ağustos Pazar günü Milliyet Gazetesi ile birlikte bayilerden ücretsiz olarak ulaşılabilecek Milliyet Mimarlık dergisine, Getir, Trendyol, Turkcell Dergilik ve dijital platformlardan da erişilebiliyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.