Sivas Belediyesi tarafından Yaz Kur’an Kursunu tamamlayan öğrenciler için mezuniyet töreni düzenlendi

Altuntabak Mahallesi’nde bulunan; Yeraltı Cami, Kütüklü Cami, Ali Muhtar Cami, Altuntabak Cami ve Hacı Mahmut Cami’de eğitim alan yaklaşık 250 …

Sivas Belediyesi tarafından Yaz Kur’an Kursunu tamamlayan öğrenciler için mezuniyet töreni düzenlendi
Yayınlama: 25.08.2022
0
A+
A-

Altuntabak Mahallesi’nde bulunan; Yeraltı Cami, Kütüklü Cami, Ali Muhtar Cami, Altuntabak Cami ve Hacı Mahmut Cami’de eğitim alan yaklaşık 250 öğrencinin katıldığı etkinlik, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı.

Törene; Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Müftüsü Remzi Pehlivan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Dursun Yıldırım ve Kur’an öğreticileri ile öğrencilerin velileri de iştirak etti.

Etkinlikte ilk olarak konuşan Altuntabak Mahallesi Muhtarı Fatih Yılmaz, Kur’an öğrenen öğrencilere ve öğreten hocalara teşekkür etti.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç ise “Yaz dönemi boyunca kıymetli çocuklarımız, değerli hocalarımızın gözetiminde Kuran’ı öğrenmeye gayret ettiler. Bu çalışmalarda emeği geçenler ile birlikte bu etkinliğin düzenlenmesine vesile olan Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra söz alan İl Müftüsü Remzi Pehlivan, “Belediyemize, muhtarlığımıza, hocalarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Bu kursları önemsiyoruz. Zira gençlerimizin bu yaz kurslarında aldıkları dini bilgilerin dışında tekrar dini bilgi sahibi olma imkânları olmayabilir. Bu bakımdan tüm öğrencilerimizi yaz kurslarına davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Dursun Yıldırım da “Eğitimin ve çocukların emrindeyim diyen Belediye Başkanımıza; okullarımızın her türlü sıkıntısını gidermesi ve sultan şehrimizin öğrencilerinin yetişmesine katkı sağlaması sebebiyle Milli Eğitim Müdürlüğümüz adına hassaten şükranlarımı ve teşekkürlerimi arz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise “Gençlerimiz ve çocuklarımız yaz boyunca hem tatillerini yaptılar hem de kendilerini daha iyi yetiştirmek adına dinimizin direği Kuran-ı Kerim’i öğrenmek adına bir irade ortaya koydular. Hocalarımız da camilerde mesai harcayarak bugüne getirdiler. Hocalarımıza teşekkür ediyorum gençlerimizi de kutluyorum” dedi.

Sivas Belediyesi olarak şehirde yaşayan herkesi mutlu etmek adına çalıştıklarını ifade eden Bilgin, “Her gencimizin geleceğe güvenle bakması adına çalışmalarımızı yürütüyoruz. Şehri imar etme noktasında birçok çalışmamız var. Altyapı, üstyapı çalışmaları, yol, park, kanal, asfalt çalışmaları, kültür merkezleri gibi onlarca çalışmamız var. Ancak bunlardan daha önemlisi gençliğimizi olması gerektiği gibi milli ve manevi duyarlılığa haiz, vatanını seven, Allah’ını seven, Peygamberine ümmet olabilen bir gençlik olarak yetiştirmektir. Bu noktada Müftülüğümüz ile Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte koordineli çalışmalar yapıyoruz. Bu tip çalışmalara inanıyor ve destek veriyoruz. Çocuklarımızı yaz boyu böyle anlamlı bir faaliyete gönderdikleri için velilerimizi tebrik ediyor, teşekkür ediyorum. Burada alınan eğitim, aslında okullarımızdaki akademik eğitim ile bir bütündür. Hepinize destekleriniz için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından ilahiler okunarak Nasrettin Hoca gösterisi eşliğinde çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.