Saray’da Toplu Sünnet Şenliği

Saray Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışıyla ilk kez düzenlediği Toplu Sünnet Şenliği, 25 Ağustos Perşembe günü gerçekleştirildi …

Saray’da Toplu Sünnet Şenliği
Yayınlama: 27.08.2022
2
A+
A-

Saray Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışıyla ilk kez düzenlediği Toplu Sünnet Şenliği, 25 Ağustos Perşembe günü gerçekleştirildi. Esprili üslubuyla Trakya’yı güldüren Babanın Oğlu Kemal, şenliğe renk kattı. Gelenek ve göreneklerimizi yaşatan şenliğimiz çocuklara güzel bir anı bıraktı.

ÇOCUKLAR İÇİN MEVLİT OKUTULDU
Saray Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce değerlendirilmesi tamamlanan 160 çocuk, Özel Akut Polikliniği’nde sünnet edildi. Sünnet işlemleri tamamlanan çocuklar için 25 Ağustos Perşembe günü Toplu Sünnet Şenliği gerçekleştirildi. Gelenek ve göreneklere göre gerçekleştirilen Toplu Sünnet Şenliği, çocuklar için Ayaspaşa Camii’nde okutulan Mevlit ile başladı. Mevlit sonrası sünnet çocuklarına ve katılımcılara pilav-ayran ikram edildi.

BABANIN OĞLU KEMAL ŞENLİĞE RENK KATTI
Sünnet olan 160 çocuk, aileleriyle birlikte gün boyunca düzenlenen etkinlikler ve ikramlarla gönüllerince eğlendi. Sünnet çocukları ve aileleri için Perşembe akşamı 19.00-23.00 saatleri arasında kına ve düğün eğlencesi yapıldı. Esprili üslubuyla Trakya’yı güldüren Babanın Oğlu Kemal, sünnet şenliğine renk kattı. Babanın Oğlu Kemal ile eğlenceli vakit geçiren sünnet çocukları, unutulmaz bir akşam yaşadı.

BAŞKAN ERKİŞ ÇOCUKLARLA BİRLİKTE OYNADI
Çocukları bu mutlu gününde yalnız bırakmayan Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, Saray Belediye Başkan Yardımcıları Birdal Gökdağ ve Fuat Ünal çocuklarla birlikte canlı müzik eşliğinde oynadı. Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş ve protokol üyeleri tarafından sünnet çocuklarına hediyeleri takdim edildi. Toplu Sünnet Şenliği, İzmir Marşı ile son buldu.

BAŞKAN ERKİŞ’TEN TEŞEKKÜR
Program sonunda bir konuşma yapan Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, etkinlikte emeği geçen Saray Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Arif Naci Öngören ve tüm personeline teşekkür etti.

KİMLER KATILDI?
Toplu Sünnet Şenliği’ne Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, Cumhuriyet Halk Partisi Saray İlçe Başkanı Akın Aytaç, Saray Belediye Başkan Yardımcıları Fuat Ünal, Birdal Gökdağ, Ahmet Tınaz, CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Saray Belediyesi Meclis Üyesi Levent Köksalan, CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Saray Belediyesi Meclis Üyesi Yener Dursun, CHP Saray Belediye Meclis Üyesi Onur Aydınoğlu, CHP Saray Belediye Meclis Üyesi Talat Çömlekçioğlu, CHP Saray Belediye Meclis Üyesi Sait Nayir, CHP Saray Belediye Meclis Üyesi Cemil Ertan, muhtarlar, Saray Belediyesi Birim Müdürleri, siyasi parti ve STK temsilcileri, sünnet çocukları ve davetliler katıldı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.