Kocaeli Büyükşehir’in yaz şenlikleriyle; Tarih koridoru şenlendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Akçakoca mahallesinde sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte düzenlediği şenlikte çocuklar doyasıya eğlendi …

Kocaeli Büyükşehir’in yaz şenlikleriyle; Tarih koridoru şenlendi
Yayınlama: 23.08.2022
2
A+
A-

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Akçakoca mahallesinde sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte düzenlediği şenlikte çocuklar doyasıya eğlendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmit Akçakoca Mahallesindeki Tarih Koridorunda düzenlenen yaz şenliğinde renkli görüntüler ortaya çıktı. Her şeyin düşünülerek organize edildiği şenlikte çocuklar ve aileler eğlenceye doydu. Çocuklar eğlence parkurlarında eğlenirken aileler de keyifli vakit geçirdi. Akçakoca Mahalle Muhtarı Mehmet Şahin, Orhan Mahalle Muhtarı Salim Acarsoy, Hacı Hasan Mahallesi Muhtarı Ömer Uzun ve İzmitli muhtarlar da etkinliğe katıldı.

ÇOCUKLAR VE AİLELER DOYASIYA EĞLENDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Ensar Vakfı Kocaeli Şubesi, Kocaeli Sağlık Çalışanları Derneği, Korunmaya Muhtaç Çocuklar Yardımlaşma Derneği, Din Görevlileri Yardımlaşma Derneği, İzmit Saraybahçeliler Derneği ile ortaklaşa İzmit Akçakoca Mahallesi, Orhan Mahallesi, Kemalpaşa Mahallesi, Hacı Hasan Mahallesi ve Tepecik Mahallesi sakinleri için yaz şenliği etkinliği düzenlendi. Etkinliğin başında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Mehteran Takımı “Türkler geliyor” marşıyla gönüllere dokundu. Çocuklar ve aileler halk oyunları ekibinin dans gösterileri, sihirbaz gösterileri, animatör ve palyaçoların da eşlik ettiği şenlikte doyasıya eğlendi.

ÇOCUKLARIN YÜZÜNDEN GÜLÜMSEME EKSİK OLMADI

Çocukların hoşça vakit geçirebilmesi için alana birçok şişme oyun grupları kuruldu. Ayrıca çocuklar birbirinden farklı etkinlikler ve oyun alanlarında keyifle vakit geçirirken, etkinlik boyunca patlamış mısır, macun, dondurma ve pamuk şekeri ikram edildi. Reklamlardan tanıdığımız Kandıralı matematik öğretmeni Barış Gökdemir hoca da 81 ili tek nefeste saydı. Alana çocuklarını getiren aileler için de ikram çadırı kuruldu. Çocuklar alanda gönüllerince eğlenirken aileler de kurulan çadırda vakit geçirdi. Vatandaşlara şenlik boyunca soda, meyve suyu ve pide ikramı yapıldı. Çocuklara yüz boyaması yapılırken sosis balon dağıtıldı, alana gelen her çocuğa çekiliş bileti verildi.

PALYAÇO VE SİHİR OYUNLARI NEFES KESTİ

Çocuklara etkinlik boyunca animatörler ve palyaçolar eşlik etti. Çocuklar palyaçolar ile dans ederek, oyunlar oynadı. Daha sonrasında MapHoytag halk oyunları ekibi gösteri yaptı. Programın devamında sihirbaz Erkan Obüs sahne aldı. Sihirbaz Obüs, ateş oyunları, çeşitli gösteriler ve sihir numaraları ile çocukları şaşırtmayı başardı. Program sonunda ise çekiliş yapıldı. Bisiklet başta olmak üzere hazırlanan hediyeler kurayla sahiplerini buldu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.