Kayseri protokolünden Ali Dağı çıkarması

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA) Kayseri’yi tüm dünyaya tanıtmak için girişimlerini hızla sürdüren Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh …

Kayseri protokolünden Ali Dağı çıkarması
Yayınlama: 28.08.2022
1
A+
A-

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’yi tüm dünyaya tanıtmak için girişimlerini hızla sürdüren Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ve Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Dijital Medya Yayıncısı Adem Metan’ı Ali Dağı’nda ağırladı. Başkan Büyükkılıç ve Vali Çiçek, Ali Dağı’nda yamaç paraşütü deneyimi yaşayan Adem Metan ve vatandaşlarla, Talas Paraşüt İndirme Alanı’nda sohbet etti.

“DÜNYADA EN ÖNEMLİ YAMAÇ PARAŞÜT MERKEZLERİNDEN BİRİSİ”

Ali Dağı Yamaç Paraşütü uçuş alanında açıklamalarda bulunan Başkan Büyükkılıç, Ali Dağı’nın dünyada en önemli yamaç paraşüt merkezlerinden birisi olarak değerlendirildiğini belirterek, “Şu anda Ali Dağı’ndayız. Türkiye’nin en verimli, belki de dünyada en önemli yamaç paraşüt merkezlerinden birisi olarak değerlendirilir. Yıl boyunca burada rahatlıkla uçulur. Yürüyerek çıkarım, uçarak inerim projesini hayata geçirmenin en güzel yerindeyiz. Çok şükür Kayseri yaşanılacak şehir. Kayseri bu ülkenin olmazsa olmazı” dedi.

Adem Metan ise inanılmaz bir manzara olduğunu ve yamaç paraşütü deneyimi yaşayacak olmaktan dolayı heyecanlı olduğunu ifade etti.

“KAYSERİ BU SÜREÇTE TURİZMDE DAHA FAZLA PAY ALACAK”

Kayseri’yi bu süreçte turizmde daha fazla pay alacak bir yer olarak değerlendiren Metan, “Kışın zaten Erciyes hiç şüphesiz çok önemli bir paya sahip. Bütün tabelaları kaldırsak, gözümüzü kapatsak ve Kayseri’de açsak herhâlde Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biriyiz diye söylesek kimse bunu anlamaz, inanılmaz güzel bir yapılaşma var” diye konuştu.

Ali Dağı’ndan uçuş hocası eşliğinde atlayarak Kayseri’nin eşsiz manzarasında Yamaç Paraşütü deneyimi yaşayan Adem Metan Talas Paraşüt İndirme Alanı’na iniş yaptı. Büyükkılıç ve Çiçek Paraşüt İndirme Alanı’nda Metan ve çevredeki vatandaşlarla sohbet etti.

“İNSANLAR SİZİ ÇOK SEVİYORLAR”

Talas Paraşüt İndirme Alanı’na iniş yapan Adem Metan, Kayserililerin Başkan Büyükkılıç’ı çok sevdiklerini dile getirerek, “Tebrik ederim çok güzel bir sinerji var. Bugün de Kayseri’yi dolaştık başkanım. İnsanlar sizi çok seviyorlar. Sayın Vali bey de Afyon’da veda ederken insanlar ailesinden birisi askere gidiyormuş gibi üzülmüşlerdi. Aslında birçok şey yapabilirsiniz ama bence en önemli şey gönül yapmak, çok kıymetli bir şey” diye konuştu.

TIRMANIŞ KAYSERİ ERCİYES

15-16 kişilik bir ekip organize edeceklerini ve Tırmanış Kayseri Erciyes adıyla Erciyes’e tırmandıktan sonra da bir gece orada konaklayacaklarını kaydeden Metan, herkesin bu yolculuğu anlatacağı için binlerce insanın o yolculuğu takip edeceğini belirtti.

Metan ayrıca Kayseri’de gördüklerini kayıt altına aldıklarını da belirterek, 25-30 dakikalık güzel bir vlog çıkaracaklarını ve bu vlogun kapanışında da Türkiye’de bir ilk olarak bir şehrin belediye başkanı ve valisinin aynı kadrajda olacağını sözlerine ekledi.

Bu esnada Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç’a Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun ve Kayseri Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı, Kayseri Yamaç Paraşütçüler Kulübü Başkanı Serdar Sarıçam da eşlik etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.