Gemlik’te yağışın etkilerine anında müdahale

Gemlik’te akşam saatlerinde etkisini gösteren yağışlara karşı Gemlik Belediyesi ekipleri teyakkuzdaydı. Fen İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü …

Gemlik’te yağışın etkilerine anında müdahale
Yayınlama: 25.08.2022
3
A+
A-

Gemlik’te akşam saatlerinde etkisini gösteren yağışlara karşı Gemlik Belediyesi ekipleri teyakkuzdaydı.

Fen İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerdeki sıkıntıları giderirken, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ise, logarlarda tıkanıklık yaşanmasını önlemek amacıyla gece boyunca çalışmalarını sürdürdü. Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’da yağışın etkili olduğu bölgelerde incelemelerde bulundu.

2 greyder, 3 kepçe ve 50 personel ile gece boyu teyakkuzda olan Gemlik Belediyesi ekipleri, ilçe genelinde gelen tüm ihbarlara anında müdahale ederek olumsuz durumları büyümeden çözüme kavuşturdu.

Başkan Sertaslan, “Gece boyu teyakkuzdaydık”

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan gece boyunca teyakkuzda olan ekiplere teşekkür ederken, “Gemlik’te akşam saatlerinden itibaren yağış etkili oldu. Bizlere gelen yoğun yağış uyarılarını değerlendirdik ve ekiplerimizi hazır hale getirdik. Yağmurla beraber belediyemiz telefonlarına ve whatsapp hattına çok sayıda ihbar düştü. Gemlik’te bazı bölgelerimizde toprak kayması ve su baskınları meydana geldi. Toprak kaymalarına ekiplerimiz müdahale ederken su baskınlarını ise Buski ekiplerine aktardık. Gece geç saatlere kadar Gemlik’te yoğun yağıştan etkilenen hemşehrilerimizin mağduriyetini gidermek için çalışan tüm ekiplerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.