Ege Tiyatrolar Birliği; 6.Kez “Tiyatro Kampı”nda

Tiyatro sanatına yaptığı sanatsal çalışmalarla ve dayanışma örnekleriyle tiyatro sanatının bileşenlerinden biri haline gelen Ege Tiyatrolar …

Ege Tiyatrolar Birliği; 6.Kez “Tiyatro Kampı”nda
Yayınlama: 26.08.2022
0
A+
A-

Tiyatro sanatına yaptığı sanatsal çalışmalarla ve dayanışma örnekleriyle tiyatro sanatının bileşenlerinden biri haline gelen Ege Tiyatrolar Birliği (Eski adıyla Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği) 30 Ağustos/3 Eylül 2022 tarihlerinde İzmir Urlada 6. kez Tiyatro Kampı düzenliyor. Yurdun dört bir yanından tiyatro ekiplerinin, tiyatro sanatçılarının ve tiyatro emekçilerinin katılacağı kampta beş gün boyunca tiyatro atölyeleri, söyleşileri, oyunları, müzik ve şiir yer alacak. 20 atölye, 5 oyun, okuma tiyatrosu, söyleşi ve performans içerikli 12 değişik etkinliğin yer alacağı kamp 6. kez gerçekleşecek. Bir tiyatro eğitim ve sanatsal üretim kampına çok sayıda akademisyen ve usta tiyatro sanatçısı da katılacak. Etkinliklerin tamamının ücretsiz olacağı kampta akşam oyunları ise kamp alanına kurulacak sahnede oynanacak.

Sezon öncesi kampa giriyoruz…

Ege Tiyatrolar Birliği Başkanı ve Kamp Koordinatörü Metin Güler kampla ilgili: Başlayacak yeni sezon öncesinde paylaşmak, üretmek ve yenilenmek için; bu sene yeniden kampa giriyoruz…Tiyatro ile uyanmak için kampa giriyoruz…Yeni sezonun eksikliklerini ve heyecanını dostluklarımızın içtenliği ile değerlendirmek için; kampa giriyoruz… Kampımızın yeni sezon öncesinde, Ege’nin aydınlığını bütün ülkeye yayması umudunu taşıyoruz. Tiyatro ile kalın…”dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.