Kurumsal Başarının Yolu İyi Liderlerden Geçiyor

Küreselleşmenin etkisiyle sosyal, ekonomik ve kültürel kaynaklarda hızlı değişimler yaşanıyor. Sürdürülebilir bir başarı için uzun vadeli yatırım …

Kurumsal Başarının Yolu İyi Liderlerden Geçiyor
Yayınlama: 25.08.2022
1
A+
A-

Küreselleşmenin etkisiyle sosyal, ekonomik ve kültürel kaynaklarda hızlı değişimler yaşanıyor. Sürdürülebilir bir başarı için uzun vadeli yatırım yapılabilir kaynakların belki de en değerlisi olan insan kaynakları yönetiminde, başarılı bir ekip yönetimi ve liderlik gereksinimi dikkat çekiyor. Uluslararası eğitim platformu Laba Türkiye tarafından oluşturulan “Ekip Yönetimi ve Liderlik” kursu bu ihtiyacı karşılamaya yönelik etki yaratıyor.

Şirketler için rekabet avantajı sağlamak küreselleşen dünyada zor olabiliyor. Yetenek yönetimi gibi kavramların artık şirket radarlarına girdiği günümüzde sürekli hale gelmiş ve dayanıklı bir başarının temel kaynağı insan olarak görülüyor. İnsan kaynakları da dahil şirketlerin sahip olduğu tüm kaynakları yönetmeleri için iyi liderlik özelliklerine sahip ve ekip yönetimine hakim yöneticilere ihtiyaçları olduğu biliniyor. Yapılan araştırmalara göre, çalışanların 79’u yöneticilerinden yeteri kadar takdir görmediğinde işten ayrılırken, çalıştıkları şirketlerde liderlik özelliğini iyi bulan çalışanların oranı ise 48 olarak ön plana çıkıyor. İyi bir ekip yönetimi ve liderliğin kapsamlı ve sürdürülebilir bir başarı için gerekli olduğunu hatırlatan Laba eğitmeni Groupe Rocher Global İnsan Kaynakları Yönetmeni Beste Şirin, eğitim sonunda iyi bir liderin sahip olması gereken tüm niteliklerin besleneceğini aktarıyor.

İyi Liderlik Rekabet Avantajı Sağlıyor

Canlı bir vizyona sahip olmak ve günümüz bilgi karmaşasını aşarak sahip olunan vizyonu birden fazla paydaşa akılda kalıcı bir şekilde iletme becerisi iyi bir ekip yönetiminin önemli noktalarından biri olarak görülüyor. Ekibindeki kişilerin iletişim stillerini anlayacak ve bu sayede en etkin ekip içi iletişim ortamını oluşturabilecek liderlerin ön plana çıktığını aktaran Laba eğitmeni Groupe Rocher Global İnsan Kaynakları Yönetmeni Beste Şirin, etkin bir yönetimin birden fazla aşamadan oluştuğuna dikkat çekiyor. Çalışan bağlılığını ve motivasyonunu artırmak kadar şirket hedefleri ile ekip arasındaki bağlantıyı kurarak hedefi yukarıdan aşağıya doğru indirebilecek niteliğe sahip olmanın da önemli olduğunu aktaran Beste Şirin, kapsamlı bir ekip yönetimi ve liderlik eğitimi ile bunların mümkün olduğunu belirtiyor.

Çok İşlevli Yöneticiler İçin Geliştirilmiş Bir Eğitim

Uluslararası eğitim platformu Laba Türkiye tarafından hazırlanan ve HR Certification Institute® (HRCI®) tarafından akredite edilen “Ekip Yönetimi ve Liderlik” kursunda, katılımcılar yönetim sürecine dair etkin bir eğitimden geçiyor. Programda, katılımcıların sertifika sonrası insan kaynakları alanında çalışanların profesyonel yetkinliklerini kanıtlayabileceği sertifika sınavlarına girebilmeleri için ihtiyacı olan yeterliliğe de sahip olmaları hedefleniyor. “Ekip Yönetimi ve Liderlik” kursunda çok işlevli yöneticilerin çalışan bağlılığını besleyecek bilgiler edinmelerinin de temel amaçları arasında olduğunu aktaran Laba eğitmeni Groupe Rocher Global İnsan Kaynakları Yönetmeni Beste Şirin eğitimde, çalışanları tarafından sevilen, saygı duyulan bir lider olmanın yollarını ve çalışan güvenini kazanmanın ipuçlarını paylaşıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.